Akadēmiskais centrs Torņakalnā – pasaules līmeņa iespējas

Akadēmiskais centrs Torņakalnā – pasaules līmeņa iespējas

 

“Mēs attīstām Latvijas Universitāti (LU) tajā virzienā, kurā dodas pasaules zinātne un arī studiju process labākajās pasaules augstskolās,” atklāj LU prorektors Jānis Ikstens. “Jaunā Akadēmiskā centra modernās iespējas mūsu studentiem dos vēl labāku un mūsdienīgāku izglītību, plašāku skatījumu uz izvēlēto studiju jomu un zinātni, kas iet roku rokā ar mūsdienu darba tirgus prasībām.”

Pirmajā no Akadēmiskā centra ēkām – Dabas mājā – studiju process jau notiek. Zinātņu māja, kurā studēs topošie fiziķi, matemātiķi un mediķi un atradīsies vairāki pētnieciskie institūti, tiks pabeigta šī gada beigās, un studentiem būs pieejama no 2019. gada pavasara semestra. Rakstu māju, kurā studēs sociālo un humanitāro zinātņu studenti, kā arī tie, kuri izvēlējušies apgūt biznesu un ekonomiku, plānots pabeigt līdz 2022. gadam.

Paralēli tam notiek darbs pie jaunu studentu kopmītņu, Tehnoloģiju centra un sporta infrastruktūras izveides, kas pakāpeniski tiks izbūvēti Torņakalnā. Jaunais LU Akadēmiskais centrs nākotnē būs vēl vieglāk sasniedzams, jo vienlaikus ar Rail Baltica attīstību tas iegūs uzlabotu sabiedriskā transporta tīklojumu un arī ērtu velo savienojumu no Rīgas centra.

Studiju programmas – ar plašāku skatījumu

“Šobrīd mūsdienu pasaules zinātnē galvenā tendence ir multidisciplinariāte un starpdisciplinaritāte – kādas problemātikas izpēte no dažādu zinātņu nozaru skatupunkta,” norāda J. Ikstens.

Universitāte jau vairākus gadus atbalsta starpdisciplināru zinātnisko pētījumu veikšanu un strādā arī pie starpdisciplināru studiju programmu izveides. Jaunajā Akadēmiskajā centrā vienuviet būs dažādu zinātņu pārstāvji un plašs pētniecības process – modernām tehnoloģijām nodrošināts, kas multidisciplinaritāti ļaus īstenot krietni augstākā līmenī.

Moderns aprīkojums – jauniem sasniegumiem

Mūsdienīgās telpas un moderno tehnisko aprīkojumu Dabas mājā jau tagad novērtē ne tikai pašmāju, bet arī ārvalstu studenti. Jaunā LU pētnieciskā aprīkojuma iegādē, kas tiek izmantots arī studiju procesā, ieguldīti vairāki miljoni eiro, un tas neapšaubāmi sekmē ne tikai pētniecību, bet arī jaunus zinātniskos sasniegumus.

LU cieši sadarbojas arī ar uzņēmējiem, dažādu nozaru profesionāļiem, to veicinot arī ar atsevišķi izveidotu finanšu instrumentu. Jaunā Akadēmiskā centra infrastruktūra vēl pilnvērtīgāk ļaus turpināt universitātes aktīvo darbu pie zināšanu un tehnoloģiju pārneses, lai palīdzētu uzņēmējiem atrast risinājumus viņu kompāniju tehnoloģiskajos un cita veida problēmjautājumos. “Tas arī ir viens no veidiem, kā studenti var iepazīt reālo pasauli – ne tikai no grāmatām, bet risinot reālās problēmas no reālās dzīves,” uzsver prorektors.