Fakultātes

Latvijas Universitātes fakultātes

13 fakultātes trīs dažādu zinātņu nozarēs – Latvijas Universitāte ir vienīgā tradicionālā tipa augstskola Latvijā! Pie mums iespējams iegūt augstāko izglītību un profesionālas zināšanas sociālajās un tiesību, eksaktajās, dzīvības un medicīnas, kā arī humanitārajās zinātnēs, mācoties un iedvesmojoties no valsts vadošajiem mācībspēkiem.

Kuras studijas būs tev piemērotākās? To tu uzzināsi šajā sadaļā, gūstot priekšstatu par katras fakultātes prioritātēm, kā arī iepazīstoties ar studiju programmām un darba iespējām pēc augstskolas absolvēšanas.

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Kāpēc studēt Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē?

Ja esi aktīvs un mērķtiecīgs, ja vēlies vadīt uzņēmumu un piedalīties nozīmīgu biznesa lēmumu pieņemšanā, tad studijas Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē ir īstā izvēle!
Šī ir lielākā Latvijas Universitātes fakultāte, kas studētgribētājiem piedāvā 8 pamatstudiju un 9 augstākā līmeņa studiju programmas. Interesanti, ka atsevišķās studiju programmās ir iespēja sākumā apgūt vispārējos kursus un tad izvēlēties studijas kādā no apakšprogrammām. Tāpēc droši vari sākt studijas un laika gaitā izvēlēties specializāciju. Iespaidīgi, ka plašās studiju iespējas fakultātē nodrošina ap 100 pasniedzēju.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:

Uzzini vairāk

Sociālo zinātņu fakultāte

Sociālo zinātņu fakultāte
Kāpēc studēt Sociālo zinātņu fakultātē?

Mēs esam visur! Socioloģija, politoloģija, informācijas un komunikācijas zinātnes ietekmē katru cilvēka dzīves mirkli! Mēs veidojam sabiedrības gaumi, piekļuvi datiem, pārvaldi, sazināšanos un ieradumus. Sociālo zinātņu fakultātes absolventi ir pieprasīti medijos un politikā, bibliotēkās un bankās, sportā un lielos uzņēmumos.

· Iejūties informācijas gadsimtā! Mūsu fakultātē iegūstamās zināšanas ir īpaši lietderīgas laikā, kad sabiedrība kļūst daudzskaitlīgāka, bet informācija – svarīgāka nekā jelkad cilvēces vēsturē.
· Maini sabiedrību ar domu un vārdu! Progresu un pārmaiņas nerada tikai laboratorijas vai rūpnīcas – tiem jānotiek arī prātos! Tu vari to ietekmēt!
· Studē ar aizrautību! Fakultātes pasniedzēji ir atzīti profesionāļi, viedokļu līderi un eksperti – mācīties pie viņiem ir baudījums.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Juridiskā fakultāte

Juridiskā fakultāte
Kāpēc studēt Juridiskajā fakultātē?

Ja vēlies zināt savas un aizstāvēt citu tiesības, ja vēlies iegūt zināšanas un prasmes, kas būs lieliska ceļamaize jurista karjerā, izvēlies studijas Juridiskajā fakultātē! Juridiskā fakultāte ir lielākā, tradīcijām un sasniegumiem tiesību zinātnē bagātākā augstākās juridiskās izglītības īstenotāja Latvijā. Tās mācībspēki līdzās pienākumiem Universitātē vienlaikus veic arī aktīvu profesionālo darbību – ir tiesneši, prokurori, zvērināti advokāti, notāri un dažādu valsts institūciju vadītāji.

Lai pirmie soļi jurista darbā būtu veiksmīgi, Universitātē iegūtās zināšanas praksē tu varēsi pilnveidot, inscenējot tiesas procesu, mācoties gatavot procesuālos dokumentus un profesionāļu vadībā risinot savu pirmo klientu juridiskās problēmsituācijas fakultātes Juridiskās prakses un palīdzības centrā.


Bakalaura studiju programmas:

Maģistra un profesionālā maģistra studiju programmas:


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Bioloģijas fakultāte

Bioloģijas fakultāte
Kāpēc studēt Bioloģijas fakultātē?

Ja tevi interesē dzīvā daba, nāc studēt Bioloģijas fakultātē! Uzzināsi, kā molekulas veido šūnas, kā šūnas apvienojas dzīvajos organismos un kā tie savukārt mijiedarbojas ekosistēmās. Tieksme izzināt dzīvo apvieno visus biologus augstskolās, zinātniskajos institūtos, valsts iestādēs, uzņēmumos un nevalstiskās organizācijās.
Bioloģijas fakultātes lozungs ir: “Mūsu ir maz, bet mēs esam lieli!” Mēs piedāvājam studentiem pamatstudiju un augstākā līmeņa studijas bioloģijā, kuru laikā studentiem nelielās grupās
pieredzējušu pasniedzēju vadībā ir iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas visās bioloģijas jomās.


Bakalaura studiju programmas:


Maģistra studiju programmas:


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:

Uzzini vairāk

Datorikas fakultāte

Datorikas fakultāte
Kāpēc studēt Datorikas fakultātē?

Ja tev patīk domāt un spriest loģiski, ja tevi aizrauj jaunās tehnoloģijas un tu vēlies iemācīties radīt jaunu programmatūru un rīkus, kuri nākotnē, iespējams, mainīs cilvēku ikdienu, – Datorikas fakultāte būs īstā vieta!

Datorikas fakultāte piedāvā Eiropas ekspertu akreditētas, vienā programmā integrētas teorētiskās un praktiskās studijas ar apakšvirzienu izvēli datorzinātnē, informācijas tehnoloģijā, programminženierijā, informācijas sistēmās, datoru inženierijā un datorikas didaktikā. Studijas sniegs priekšstatu par plašo IT nozari un ļaus izvēlēties arī šaurāku specializāciju, kas visvairāk ies pie sirds.

Fakultātes pasniedzēji ir stipri teorijā un ir guvuši arī praktisko pieredzi, strādājot industrijā. Savukārt fakultātes absolventus ir iespējams sastapt gan Latvijas lielākajos uzņēmumos, gan veiksmīgos jaunuzņēmumos, gan valsts pārvaldē, tāpat, pateicoties labām angļu valodas zināšanām, viņiem ir iespēja strādāt jebkurā pasaules valstī.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte

Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte
Kādēļ izvēlēties studijas Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē?

Esam lepni, ka Latvijas Universitāte ir vienīgā augstskola Latvijā, kur ir pilnvērtīgas fizikas studiju programmas visos trīs līmeņos, turklāt jau kopš pirmā kursa studenti tiek iesaistīti pētniecībā. Arī matemātikas studiju programmās iespējams mācīties no labākajiem Latvijas speciālistiem, turklāt tikai Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte piedāvā tik plašu un daudzveidīgu pētniecisko bāzi studentiem. Darba devēji atzīst, ka matemātikas programmu absolventus vērtē augstāk nekā lielāko daļu citu speciālistu. Tepat ir arī optometrijas studijas, kas pavērs durvis uz plašo medicīnas un dabaszinātņu pasauli. Tev būs iespēja studēt unikālā studiju programmā, kas augsti novērtēta ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs.

Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:Uzzini vairāk

Ķīmijas fakultāte

Kīmijas fakultāte
Kādēļ studēt Ķīmijas fakultātē?

Ķīmiķi ir pieprasīti visdažādākajās jomās – ķīmijas un farmācijas uzņēmumos, zinātniskos institūtos un kvalitātes kontroles laboratorijās. Ķīmijas fakultātē studenti var kļūt par profesionāliem ķīmiķiem vai dabaszinātņu skolotājiem, kā arī darba aizsardzības speciālistiem.

Trīs gadu laikā ir iespējams iegūt bakalaura grādu Eiropā atzītā studiju programmā. Absolventi var uzreiz sākt strādāt vai arī turpināt studijas ķīmijas maģistra programmā. Ķīmijas programmām ir piešķirta Eiropā zināma kvalitātes zīme – ķīmijas “Eirobakalaura“ un “Eiromaģistra” nosaukums.

Ķīmijas fakultātē kopā ar citiem dabaszinātniekiem tiek realizēta arī unikāla studiju programma, kurā mācās divu dabaszinātņu priekšmetu skolotāji. Jaunie skolotāji ir pieprasīti un labi sagatavoti darbam skolā.

Medicīnas fakultāte

Medicīnas fakultāte
Kāpēc studēt Medicīnas fakultātē?

Ja tavs aicinājums ir palīdzēt cilvēkiem un glābt dzīvības, tad Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte ir labākā vieta, lai apgūtu medmāsas, ārsta un farmaceita un zobārsta profesiju. Medicīnas fakultāte ir straujāk augošā un studentu pieprasītākā Latvijas Universitātes fakultāte, kas studētgribētājiem piedāvā 5 pamatstudiju un 2 augstākā līmeņa studiju programmas.
Fakultātes pasniedzēji ir Latvijas un Eiropas veselības aprūpes vadošie speciālisti, lasīt lekcijas regulāri ierodas arī vieslektori no visas pasaules. Augsta saskarsmes kultūra ir fakultātes vizītkarte, tāpēc te students jau no pirmās dienas tiek uzrunāts ar vārdiem – labdien, kolēģi!
Studijas Medicīnas fakultātē tev nodrošinās ne tikai aizraujošu un piepildītu dzīvi, bet arī starptautiski atzītu diplomu, kas dos iespēju brīvi strādāt gan Latvijā, gan Eiropā.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
Kāpēc studēt Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē?

Pēc laika, kas pavadīts, studējot šeit, atrašanās brīvā dabā izvēršas par jaunu pieredzi. Pēkšņi it kā zināmais iegūst jaunus apveidus – tu pazīsti iežus, pa kuriem ej, pazīsti augus pļavā, kurā atpūties, un aptuveni nojaut, kādus laikapstākļus nesīs mākoņi, ko redzi debesīs. Tu kļūsti dabas vieds un vēlies savās zināšanās dalīties ar draugiem. Tu lepojies ar to, ko jau zini, un kāro zināt vairāk! Mēs mācāmies saprast sevi, dabu, valsti, pasauli sistēmā un darām to modernā, skaistā Dabas mājā.

Būt par ģeogrāfu, vides zinātnes speciālistu, ģeologu, teritorijas plānotāju – tas ir dzīvesveids. Mūsu absolventi saka – tā ir mūsdienīga, daudzpusīga, visaugstākajām prasībām atbilstoša un kvalitatīva izglītība, kas rosina domāt un redzēt plašāk. Piebiedrojies un kļūsti par savējo Ģeogrāfu mafijā!


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:
Uzzini vairāk

Humanitāro zinātņu fakultāte

Humanitāro zinātņu fakultāte
Kāpēc ir vērts studēt humanitārās zinātnes?

Valodu, literatūras, tekstu, kultūru studijas veido un norūda domāšanu, spēju kritiski, analītiski un objektīvi vērtēt faktus un norises sevī, sabiedrībā, arī pasaules mērogā. Valodu saskarē pilnveidojas dzimtās valodas prasme un izpratne, kas mūslaikos nebūt nav pašsaprotama. Citu valodu, tautu, kultūru izzināšana ir šodienas un īpaši nākotnes drošības pamatgarants: izzinot un dziļāk izprotot citus, mācāmies ne vien būt toleranti, bet arī pastāvēt par savām vērtībām un argumentēti, pārliecinoši tās skaidrot pārējiem. Medijpratība nav iedomājama bez savas bāzes: valodas, tekstu sapratnes un izvērtējuma, kas pa spēkam pirmām kārtām filologam un sabiedrības kultūrainas pārzinātājam.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
Kāpēc studēt Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē?

Ja vēlies kļūt par inovatīvu skolotāju, pirmsskolas vai sociālo pedagogu, daudzpusīgu psihologu, datorgrafikas vai interjera dizaina profesionāli un attīstīt sevī nākotnes vadītāju, pētnieku, zinātnieku izglītības zinātnēs, vadībā, pedagoģijā vai psiholoģijā, tad kļūsti par Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentu!

Fakultātē ir ap 1700 studentu un tiek piedāvātas plašas iespējas studēt budžeta un maksas studiju vietās akadēmiskajās un profesionālajās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās izglītības zinātņu, izglītības vadības, pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas jomās.

Mūsu studiju vide – zinātnes un mākslas sintēze, radošā un kritiskā domāšana, atbrīvošanās no stereotipiem un iepriekš noteiktām robežām, prasme strādāt ar cilvēkiem un iedvesmot tos, stabils pamats un nodrošinājums ideju īstenošanai.


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Teoloģijas fakultāte

Teoloģijas fakultāte
Kāpēc studēt Teoloģijas fakultātē?

Ja tu vēlies iegūt plašu un vispusīgu humanitāro izglītību, dziļāk iepazīstot reliģiju, psiholoģiju, vēsturi, filozofiju, kā arī senebreju un sengrieķu (koinē) valodu, tad nāc studēt uz Teoloģijas fakultāti! Bakalaura studiju programmā students iegūst pamatizpratni par kristietības un dažādu citu reliģiju (islāma, jūdaisma, budisma, hinduisma u. c.) uzskatiem, vēsturi, Svētajiem rakstiem, praksi un reliģijas nozīmi mūsdienu sabiedrības procesos. Studijas dod iespēju apgūt arī iemaņas reliģisku norišu pētniecībai. Studentiem ir plašas iespējas piedalīties starptautiskajā studentu apmaiņas programmā Erasmus+ un studēt Lēvenes, Joensū, Bernes, Heidelbergas, Minhenes, Tībingenes Universitātē, Amsterdamas Brīvajā universitātē u. c. Eiropas augstskolu Teoloģijas fakultātēs.


Bakalaura studiju programmas:

Maģistra studiju programmas:


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:


Uzzini vairāk

Vēstures un filozofijas fakultāte

Vēstures un filozofijas fakultāte
Kāpēc studēt Vēstures un filozofijas fakultātē?

Studē senākās klasiskās humanitārās zinātnes Vēstures un filozofijas fakultātē un varēsi brīvi un stabili justies mūsdienu dinamiskajā pasaulē, jo būsi bruņots ar kritisko domāšanu, labām faktoloģiskām zināšanām, māku lasīt un klausīties, salīdzināt, diskutēt un aizstāvēt savu viedokli! Studējot vēsturi vai filozofiju bakalaura, maģistra un doktora programmās, tu iegūsi prasmi publiski aizstāvēt savus uzskatus, prasmi vērtēt politiskos, saimnieciskos, ekonomiskos, kultūras un sabiedriskos procesus vēsturiskā griezumā.

Nāc studēt Vēstures un filozofijas fakultātē, un tev būs unikāla iespēja gūt zināšanas no vēstures un filozofijas speciālistiem, cilvēkiem ar unikālām zināšanām, kuri ir atzīti Latvijā un aiz tās robežām, kā arī satikt viesprofesorus no daudzām pasaules universitātēm.
Studiju laikā ir iespējams iegūt arheologa, muzeja un arhīva darba praktisko pieredzi, piedalīties arheoloģiskajos izrakumos, praktizēties publisko mediju sektorā, doties kultūrvēsturiskos izbraukuma semināros Latvijā un ārpus tās.


Bakalaura studiju programmas:


Maģistra studiju programmas:


Amati, kuros strādā fakultātes absolventi:
Uzzini vairāk