Izziņoti studētgribētāju uzņemšanas pirmās kārtas rezultāti

Izziņoti studētgribētāju uzņemšanas pirmās kārtas rezultāti

Piektdien, 13. jūlijā, izziņoti studētgribētāju uzņemšanas Latvijas augstskolās pirmās kārtas rezultāti. Pēc pirmās kārtas vietas Latvijas Universitātes (LU) studiju programmās šogad ieguvuši 3014 reflektanti – 1800 izturējuši konkursu pirmajā prioritātē, bet 1214 zemākā prioritātē.

Studiju vietu ieguvušo skaits ir par teju 200 studētgribētājiem lielāks nekā pagājušajā gadā. “Mūsuprāt, rezultāti, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir ļoti labi, taču arī likumsakarīgi, jo vidusskolas absolventu skaits šogad bija par 3-4% lielāks nekā pērn,” norāda LU Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

Starp vienotajā uzņemšanā iesaistītajām augstskolām LU saņēma visvairāk studētgribētāju pieteikumus – kopumā 13 523. No tiem 3492 studētgribētāji LU norādījuši kā pirmo prioritāti. Ar 11 556 pieteikumiem seko Rīgas Tehniskā universitāte, bet TOP 3 noslēdz Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar 2557 pieteikumiem. Kopumā šogad studijām pieteikušies 8149 reflektanti.

Par rīcību pēc pirmās kārtas

Pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu uzzināšanas studētgribētājam jāizlemj, vai viņš vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām. Ja pretendents ir ieguvis studiju vietu konkursa 1. kārtā (konkursa rezultātā apstiprināta studiju vieta pieteikuma 1. prioritātē), viņam jādodas reģistrēties un slēgt līgumu uz fakultāti vai filiāli 16. un 17. jūlijā.Šeit pieejamas fakultāšu adreses un darba laiki, bet šeit filiāļu adreses un darba laiki reģistrācijas laikā 16. un 17. jūlijā. Reģistrēties var, ierodoties personīgi vai pilnvarojot citu personu, kura uzrāda notariāli apstiprinātu pilnvaru. 

Ja konkursa rezultātā nav iegūta vieta pirmajā prioritātē izvēlētajā studiju programmā, ir jāpiesakās konkursa 2. kārtai. To var izdarīt, e-pakalpojumā www.latvija.lv līdz 17. jūlija plkst. 16.00 aktivizējot izvēlni „Pieteikties 2. kārtai”. Otrās kārtas rezultātus aprēķinās un publicēs 17. jūlijā.

Iegūstot studiju vietu konkursa otrajā kārtā, jāierodas attiecīgajā fakultātē vai filiālē laikā no 18. līdz 20. jūlijam slēgt studiju līgumu.

Apstiprināt savu dalību konkursa otrajā kārtā var arī pa tālruni 67089003 vai klātienē jebkurā no uzņemšanas punktiem. Atgādinam, ka, neierodoties uz reģistrāciju noteiktajā laikā, pretendents zaudē tiesības reģistrēties studijām.